Dla dzieci

Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

„Każdy z nas posiada swój własny kierunek wewnętrznego rozwoju. Jest to coś, czego nie można oddać słowami; coś, co prowadzi nas przez życie i sprawia, że posuwamy się do przodu. Podążanie za procesem dziecka oznacza rozbudzanie jego wrodzonej mądrości, wspieranie jego indywidualności i otwartość na przeżywanie radości i smutków, jakie niesie życie”.
                                  Dawn Menken „Rodzice i dzieci - wspólna ścieżka rozwoju”

W terapii skupiam się na podążaniu za dzieckiem i jego potrzebami, po to, żeby lepiej rozumieć świat, w jakim żyje dziecko, też poznawać jego życie wewnętrzne czyli uczucia, wyobraźnię, kreatywność. Buduję bezpieczną przestrzeń, w której dziecko może poczuć się na tyle swobodnie, żeby razem ze mną zająć się swoimi trudnościami. Moje pomoce to pluszaki, zabawki, kredki, kartki, książki, czasami krzesła i koce.

Psychoterapia może pomóc dziecku w przypadku:
-trudności w nawiązaniu lub/i rozwijaniu relacji z rówieśnikami 
-przeżywania i radzenia sobie z różnymi emocjami 
-obniżonego nastroju 
-strach, lęk, obawy różnego rodzaju
-w adaptacji do nowego etapu w życiu dziecka (przeprowadzka, zmiana szkoły, wyjazd rodzica/ rodziców w celach zarobkowych, rozwód rodziców, choroba członka rodziny, żałoba, pojawienie się rodzeństwa)
-objawów psychosomatycznych
-budowania poczucia własnej wartości

Psychoterapia dziecka jest poprzedzona konsultacją wstępną z rodzicami lub opiekunami, żeby poznać kontekst problemu i trudności, z jakimi spotykają s https://pozacentrumdom.pl/ ię na codzień rodzice/opiekunowie. Po wstępnych konsultacjach może się okazać, że bardziej odpowiednią formą pomocy dziecku będzie terapia rodzinna.

Sesje odbywają się w formie indywidualnych stałych spotkań trwających 55 min. Ich ilość i częstotliwość określana jest podczas 1-2 konsultacji wspólnie przez terapeutę i osobę zainteresowaną w oparciu o charakter doświadczanych trudności.
Copyright ©2021 Agarygiel.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone